Post Tagged with: "statie"

Stația de apă de la Orlat a fost refăcută

Stația de apă de la Orlat a fost refăcută

Administrație 22/11/2018 at 17:32

Prefectul și subprefectul județului Sibiu au fost, marți, la Orlat, pentru a verifica lucrările recent finalizate de refacere a stației de captare și tratare a apei potabile și a construcțiilor aferente, afectate de inundațiile din luna iulie.

Invitație la Ziua Mondială de Monitorizare a Calității Apei

Invitație la Ziua Mondială de Monitorizare a Calității Apei

Utile 26/10/2016 at 20:49

Elevii din Rășinari sunt invitați să constate diferențele dintre apa brută și cea potabilă în cadrul unei vizite organizate la cea mai noua Uzină de tratare a apei, Sibiu Sud.

Tursib a amplasat un chioşc de vânzare a biletelor şi abonamentelor în staţia “Terezian”

Tursib a amplasat un chioşc de vânzare a biletelor şi abonamentelor în staţia “Terezian”

Administrație 31/05/2016 at 11:07

Chioşcul de bilete din vechea locaţie a staţiei de la Piaţa Cibin a fost redecorat şi amplasat în staţia “Terezian”.  

Stație nouă de tratare a apei pentru Sibiu, Cisnădie și Rășinari

Administrație 16/01/2016 at 09:52

Au fost încheiate lucrările la Uzina de apă ”Sibiu Sud”, moment consemnat prin semnarea Certificatului de recepție a lucrărilor.