Covid-19 la Poliţia Sibiu! 18 angajaţi sunt în carantină
Trei poliţişti din Sibiu au fost testaţi pozitiv pentru noul coronavirus, iar 18 colegi de-ai lor au fost plasaţi în carantină, potrivit Prefecturii Sibiu.
Trei poliţişti din Sibiu au fost testaţi pozitiv pentru noul coronavirus, iar 18 colegi de-ai lor au fost plasaţi în carantină, potrivit Prefecturii Sibiu.
Două mașini s-au ciocnit azi pe DN1, la intersecția cu Șelimbăr. Șoferul nevinovat a fost rănit.
Două mașini s-au izbit în urmă cu puțin timp pe o șosea din Sibiu, iar trei femei au fost rănite.
Un tânăr de 27 de ani a fost trimis în judecată pentru dare de mită.
Un bărbat în vârstă de 54 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiștii din Avrig pentru agresiune sexuală.
Ghinga Andreea Maria, de 13 ani, plecată de acasă din municipiul Sibiu în 3 august, a revenit la domiciliu.
Polițiștii din Orlat au oprit ieri pentru control în trafic, pe DJ 106 U, un tractor care transporta material lemnos.
Ieri seară polițiștii din Agnita au oprit pentru control în trafic, în localitatea Merghindeal, un autoturism la volanul căruia a fost identificat un localnic în vârstă de 39 de ani.
Polițiștii din Dârlos au oprit ieri pentru control, pe DJ 142 A, în localitatea Curciu, un moped.
Grav accident pe DN 14, str. T. Andronic, șoseaua de centură a municipiului Mediaș. Un șofer a ajuns cu mașina sub roțile unui TIR.
Polițiștii Serviciului Investigații Criminale Sibiu au pus în executare un mandat de arestare preventivă emis de către Tribunalul Sibiu pe numele unui cetățean străin.
ISU Sibiu a intervenit azi cu un echipaj de prim-ajutor calificat SMURD și un echipaj de descarcerare pe DN1, în zona localității Șelimbăr la un accident rutier.
Un şofer care provocase un accident în Craiova a refuzat să oprească la semnalul poliţiştilor care au pornit în urmărirea sa, şi-a abandonat maşina şi s-a urcat într-un taxi pentru a scăpa de oamenii legii.
Un motociclist care circula pe breteaua de acces, în zona Săliște, dinspre A1, a intrat în intersecția cu DN 1 fără să dea prioritate și s-a ciocnit de o mașină condusă regulamentar pe drumul național, spre Alba.
Polițiștii din Dumbrăveni au depistat și reținut ieri un bărbat pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.