Mai mult de jumătate dintre pacienţii infectaţi cu noul coronavirus din Spitalul TBC au fost externaţi la cerere
Mai mult de jumătate dintre pacienţii infectaţi cu noul coronavirus, din Spitalul de Pneumoftiziologie din Sibiu, cunoscut ca şi Spitalul TBC, au fost externaţi la cerere, a precizat luni, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al Prefecturii, Andreea Ştefan.

























