Juniorii de la CSU Sibiu se antrenează cu idolii lor
Juniorii BC CSU Sibiu vor avea parte, până la finele lunii mai, de o experiență inedită!
Juniorii BC CSU Sibiu vor avea parte, până la finele lunii mai, de o experiență inedită!
În perioada martie – decembrie 2019, s-au desfăşurat în județul Sibiu acţiunile de control din cadrul campaniei naţionale privind prevenirea riscurilor de cădere de la înălţime în domeniul construcţiilor.
Echipa Consiliului Județean Sibiu, alături de angajații de la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Cindrelul – Junii Sibiului și de la Aeroportul Internațional Sibiu, dar și de la Asociația „Speranță și Zâmbet” și-au unit forțele în încercarea de a aduce bucurie celor aproape 300 de copii deRead More
Ȋn ultima perioadă de timp, autobuzele domină sistemele de transport public urban, în majoritatea oraşelor moderne, datorită eficienţei și adaptabilităţii, precum și ca răspuns la modificarea cerințelor călătorilor.
Campania de informare lansată acum două săptămâni continuă cu următoarea temă: procedurile pe care compania noastră le prevede în capetele de linie ale traseelor de transport, precum şi procedurile de curăţenie şi de menţinere a acesteia în autobuzele Tursib.
Primăria municipiului Sibiu, prin Serviciul Public de Management Salubrizare și Protecția Mediului Sibiu, Serviciul Public pentru Administrare Parcuri și Zone Verzi și Serviciul Juridic – Contencios şi Registrul Agricol participă la campania națională “28 septembrie 2019 SOS – Ambrozia”, inițiată de Agenția Națională de Protecție a Mediului.
BC CSU Sibiu e gata să intre pe parchetul Sălii Transilvania pentru a evolua în premieră, în actuala formulă, în fața propriilor suporteri.
Asociaţia Profesională a Emitenţilor de Tichete (APET) a lansat campania de informare „România de vacanţă”, prin care propune românilor destinaţii mai puţin frecventate, dar care au potenţial mare pentru o vacanţă de neuitat.
Consiliul Local Sibiu a aprobat, ieri, o serie de modificări importante în colectarea selectivă a deșeurilor din gospodării, pe principiul „Plătește pentru cât arunci”.
Primăria orașului Avrig împreună cu Asociația Pferd und Hund e.V. derulează, în această perioadă, o campanie gratuită de sterilizare a câinilor și pisicilor.
Și în această primăvară, Direcția Silvică Sibiu a organizat ”LUNA PLANTĂRII ARBORILOR” sub egida căreia s-au desfășurat acțiuni menite să trezească în conștiința populației dragostea față de pădure, să explice rolul pădurii în viața tuturor, deoarece felul în care privim și îngrijim pădurea ne caracterizează în cel mai înalt gradRead More
Campania națională „Informare acasă! Siguranță în lume! Un cetățean informat, un cetățean câștigat!“ a fost lansată și în județul Sibiu, în prezența subsecretarului de stat Victor Ionescu de la Ministerul pentru Românii de Pretutindeni (MRP).
Fundația „Michael Schmidt“ a prezentat campania „Etnicii germani. 100 de destine în secolul românesc“, în cadrul unui eveniment organizat în parteneriat cu Muzeul ASTRA din Sibiu.
În următoarele săptămâni, sibienii sunt invitați să își exprime opinia cu privire la prioritățile orașului lor.