Măldărășanu: „Avem probleme la nivel de bancă și nu numai“

Chiar dacă FC Hermannstadt a început destul de bine sezonul, cu un joc bun, în special în prima repriză, și o remiză albă în fața unei echipe cu pretenții la titlu în acest an, Marius Măldărășanu s-a arătat supărat la final. Rămas în această vară fără câțiva jucători de bază, a căutat să păstreze forța grupului, integrându-i destul de bine pe noii veniți. E însă nemulțumit de valoarea băncii de rezerve, ieri negăsind jucătorul care să intre și să încline balanța în favoarea echipei sale. Era un punct forte al FC Hermannstadt în sezonul trecut.

Pe undeva, având noi prima repriză, ei a doua,  putem trage o concluzie că rezultatul este echitabil. În rest, vedem, ne gândim la viitor. N-o să fie ușor, pentru că o perioadă destul de lungă va fi căldura asta insuportabilă… chiar dacă noi am jucat totuși la o oră acceptabilă… apar crampele, apar probleme musculare și, bineînțeles, în anumite momente trebuie să facem și niște schimbări, să improvizăm, pentru că s-a văzut, avem probleme la nivel de bancă și nu numai. Dar mergem înainte, ne vom bate pentru play-off la fiecare meci. Încercăm să scoatem maxim la fiecare meci.“, a transmis Marius Măldărășanu, la conferința de presă de după meci.

Reamintim, FC Hermannstadt și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, ieri, pe Stadionul Municipal Sibiu, în prima etapă a SuperLigii României la fotbal, ediția 2024-2025