FOTO Trofee și zeci de medalii la Cupa României, pentru sportivii de la PUMA Club și HWARANG

Zeci de medalii pentru sportivii sibieni, în weekend, la Cupa României la Taekwon Do ITF, competiție desfășurată la Baia Mare, cu o participare record, de peste 800 de participanți, de la 36 de cluburi sportive: 84 antrenori și instructori, 49 de arbitri și foarte mulți sportivi.

PUMA CLUB Sibiu a fost din nou „regina“ întrecerii la seniori și juniori III, unde s-a clasat pe primul loc pe echipe. De asemenea, la juniori I a obținut medalia de bronz.

Cu o delegație formată din 50 de persoane, între care antrenorii Alin Lăzurca și Arthur Meizel, „pumele“ și „pumițele“ au obținut numeroase medalii, la majoritatea categoriilor de concurs. Iată lista sportivilor care au participat la Cupa României de la Baia Mare (în ordine alfabetică):

50. ZOLDY CSABA TIBOR

Competiția de la Baia Mare a fost ultimul test pentru cei mai buni 6 sportivi ai clubului, care vor participa la finalul lunii, alături de 2 antrenori și un arbitru, la Cupa Mondială, în Argentina.

Zestrea clubului PUMA Sibiu a fost îmbogățită în weekend și de sportivii secției de Kickboxing, care au participat la rândul lor la Cupa României. Radu Poplăcean a câștigat finala categoriei prin KO, cucerind trofeul, în vreme ce Emanuel Vlad a cucerit argintul, pierzând în finală la puncte.

Tot la Baia Mare, la Cupa României la Taekwon Do ITF, cealaltă reprezentantă a Sibiului, CS HWARANG, a participat cu 19 sportivi, 2 antrenori și 2 arbitri: