Casă de Cultură sau restaurant de lux?
Despre războiul deschis p[caption id="attachment_592" align="alignleft" width="314"]
foto: Formaţia „Ambiental”[/caption]urtat între Primărie şi conducerea liceului din Sălişte am amintit în alte ediţii ale Mesagerului.
Casa de Cultură, de fapt fostul cămin cultural, a ajuns în administrarea unei firme care practic a transformat-o în restaurant. Nici asta nu ar fi o problemă, dacă ne gândim că şi înainte, aici, la fostul cămin cultural se organizau nunţile şi botezurile din zonă. Deşi este denumită pompos Casă de Cultură „Onisifor Ghibu”, şi acum se organizează aici astfel de petreceri. Numai că la preţuri mult mai mari. Mai mult, primarul Banciu se laudă cu renovarea pe bani publici a clădirii în discuţie şi în în publicaţia „Vatra Mărginimii”, al cărei fondator este.




Fetele cu vârste cuprinse între 10 şi 15 an sunt ţinte vulnerabile în faţa abuzurilor[/caption]





Este suficientă o clipă de neatenţie din partea adulţilor pentru ca micuţii să dispară, iar răufăcătorii pândesc la tot pasul[/caption]

Primarul Banciu găseşte tot felul de ţapi ispăşitori pentru afacerile păguboase în care a intrat municipalitatea în timpul mandatului său[/caption]
Reprezentanţii ULBS le vor preda tinerilor antreprenori cursuri de marketing, management şi contabilitate[/caption]
Când primiţi astfel de mesaje, cel mai bine este să nu răspundeţi ţeparilor şi să sesizaţi imediat Poliţia[/caption]









