Cătălina DIAC, din nou CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ la Women Rally (Clasa 2)!

Campioana națională en-titre la Clasa 2, medieșeanca Cătălina DIAC a reușit să strângă punctele necesare pentru un nou titlu național, ieri, când a terminat pe locul secund în etapa a 4-a, ultima din cadrul Campionatului Național Women Rally.

Cătălina DIAC a încheiat etapa în urma Franciscăi Radu, care a câștigat ieri ambele manșe. Pe o vreme capricioasă, cu reprize de ploaie care au transformat circuitul de la Prejmer într-un veritabil patinoar, medieșeanca a venit în prima manșă în spatele Francescăi, la o diferență de 17.617 secunde, pentru ca în manșa secundă să încheie pe 3, după Francesca Radu (la 19.014 secunde) și Carmen Petric.

Cătălina Diac (captură video)

Cătălina Diac a ocupat locul 2 la clasă în prima etapă, la Timișoara, după care a câștigat etapele de la București și Cluj-Napoca, iar ieri a venit din nou pe 2 la clasă, rezultate care i-au asigurat un nou titlul național!

Titlul de campioană națională la clasa 2, rămâne la Mediaș pentru încă un an! Podium și la ultima etapă Women Rally! Azi (nr – ieri) am avut parte de o provocare incredibilă la ultima etapă Women Rally 2024 – Brașov / Prejmer etapa a 4 – a. Ploaia și circuitul nou mi-au dat mari emoții, iar finalul zilei s-a încheiat cu un loc 2.
Vreau să îi mulțumesc în mod deosebit lui Sebastian Barbu, pentru tot sprijinul acordat și în acest sezon. Toate încurajările, timpul alocat pregătirii și sfaturile primite de la el, au contribuit la rezultatul din acest an. De asemenea, vreau să transmit mulțumiri speciale lui Florin Rosca, pentru că a avut grijă ca “ Furia Rossa”, să fie în cele mai bune condiții.
Mulțumesc, Călătoreste cu Radu pentru încă un sezon de călătorii la toate etapele Women Rally!
Mulțumesc, minunatei mele familii care m-a înțeles de fiecare dată și a fost alături de mine, Miru & Radu.
Sincere felicitări, Laura Savu pentru organizarea impresionantă la fiecare etapă! Totul a fost la superlativ, ca de obicei! Ești un exemplu de Iron Lady, pentru fiecare dintre noi.
Felicitări echipei @Laura’s Angels pentru toată munca depusă!
Și nu în ultimul rând, vreau să îi mulțumesc d-lui Gheorghe Roman și Primăria Municipiului Mediaș, pentru toată susținerea și implicarea pe parcursul fiecărei competiții.
Felicitări tuturor!“, a transmis Cătălina DIAC.