Au început lucrările de refacere a străzilor afectate de investițiile în rețelele de apă și canalizare în Agnita

În această sptămână au fost demarate, în Agnita, lucrările de refacere a străzilor afectate de investițiile în rețelele de apă și canalizare, în zona Climăs.

foto: Schiau Gull Alin Ciprian/facebok

Echipele sunt deja pe teren pentru a reabilita carosabilul și trotuarele, astfel încât să readucem zonele la starea inițială.
Reprezentanții Primăriei Agnita anunță că, tot în această săptămână vor începe lucrările de refacere a infrastructurii rutiere și în zona Floreasca.
„Lucrările se desfășoară etapizat, în funcție de condițiile meteo și de finalizarea intervențiilor la rețelele de utilități.
Ne cerem scuze pentru eventualul disconfort și vă asigurăm că depunem toate eforturile pentru finalizarea cât mai rapidă a refacerilor, iar până în luna iulie a acestui an, toate zonele afectate vor fi reparate.
Vă vom ține la curent cu evoluția lucrărilor!
Vă mulțumim pentru înțelegere și răbdare!”, a transmis Schiau Gull Alin Ciprian, primarul orașului Agnita. 

foto: Schiau Gull Alin Ciprian/facebok

Comments are closed.

Descoperă mai multe la Ziarul Mesagerul de Sibiu

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura